Ugrás a fő tartalomra

Gombold újra

Felkerült az i-re a pont. Megkoronáztam a koronázandót. Teljes a pompa. Sokan azt gondolták, ezt már nem lehet fokozni, de én megtettem. Teljesen szerénytelen módon kijelenthetem, ez igen. Kollégám is könnyekkel küszködve hívott fel, amikor észrevette a kész remekművet. Remegő hangon hálálkodott az esztétikai élményért, amivel megajándékoztam. Nem akartam semmi olyat, ami ennyire különleges extázisba hozza azokat akik meglátják, de így sikerült. Nem tehetek róla, néha nagy teher a tehetség. Szinte folyamatosan csöng a telefonom, külföldi galériák érdeklődnek, hogy kiállítanám-e a nagy művet. Még nevet sem adtam neki, és máris teljes a világsiker. Mindenesetre biztonsági őröket kellett állítani az ajtó elé, nehogy elrabolják a valószínűleg hatalmas értéket képviselő tárgyat. Pedig nem is annyira nemes anyagból sikerült megalkotnom a dolgot. Kerestem rózsafagyökeret, de csak két vakond fordult ki a földből. Kerestem platinát, de csak rozsdás vasat leltem. Arany sem volt, csak szarany, így lett kőris az anyag. És mégis...

Kissé bumfordi a szentem, de ennek technikai okai vannak. Történetesen az, hogy a fa reped, ha nagyon vékony, és ez az istenáldotta ember, aki behegesztette a váltókart, a 18-as átmérőt részesítette előnyben, a mindenhol használatos fele ilyen vastagságú anyagok helyett. Hagyjuk is ezt a tévedést, és szemléljük tovább a nemes anyag míves domborulatait, és erezetében való színváltását!

Szinte megragadná az ember, és örökké fogná, mint egy formás női alkatrészt, és igen, a tetején ott az embléma is, mely emlékezteti az utastérben tartózkodókat, hogy a luxus eme felső fokát mely remek gyártmánytól kapják.

A hangrezonátoros linzergravírozó (énekeltem, miután befaltam egy sütit, és közben forrasztópákával rajzoltam) nehezen birkózott meg a keményebb rétegződésekkel, de pont ez adja az embléma értékét, az egyszerű festetthez képest. Gyerekkoromban még nagyítóval hívtuk segítségül a nap sugarait az ilyetén munkákhoz, mert a gyakorlati tanár kiadta a feladatot, és nem fért a fejébe, hogy nem mindenki apja ezermester, ezért a nyomorult fiú nem fog otthon faminta égetésére alkalmas eszközt találni. Próbáltam szöget melegíteni gyertyával, de erről a technikáról csak egy kis srác gondolhatta, hogy működhet. Ekkor vetettem be a nagyítót, ami égetett, de nem valami egyenesen. Ennek köszönhetően lettem a megtévesztés mestere. A kissé gyengén látó tanár urat megvezettem egy kiszáradt golyóstollal (amivel a rovátkákat vágtam a fába) egy gyönyörű barnán fogó filctollal, és a vastag lakkozással.

Most nem éltem ezzel az eszközzel, itt minden eredeti. A fa nem műanyag, a minta nem toll, a gyönyör pedig őrületes tetőfokra hág, ha csak rápillant az ember. Látogatókat szerény díjazás fejében, bejelentkezés után van módomban fogadni.

Eredeti bejegyzés: 2013. augusztus 26. 19:18

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

A nagy Hyundai teszt

Tulajdonomba került egy profinak kinéző Hyundai HYD-82250SV sarokcsiszoló, ami árát illetően, és a hivatalos leírás szerint is, barkács felhasználásra készült, de ennek ellenére meglepő teljesítményt nyújtott.   A megkapott készülék címkéje más mint a hivatalos fotón, jobban hasonlít a Bosch színsémához, nem is tudom miért... Tehát így néz ki A Bosch köszörű meg ilyen, Ugye teljesen más Akinek nem tetszik a dizájn, az vehet más gépet, más színben is Na, de lássuk mit is kaptunk annyi pénzért, amennyiért a lenti képen látható gépet is megkaphatjuk, ráadásul kofferben, ha jó helyen keressük.  A kicsomagolás és összeszerelés után következhet a próba. Megy! Nem megy... Ahol a fordulatszámszabályzó elektronika van a burkolat alatt, kellemetlenül meleg a szerkezet. Kihúzom, bedugom. (Ez még mindig egy gépteszt.) Újra megy! Ja, már nem. Kihúzom bedugom, beindul. Egy perc köszörülés után az egész gép olyan forró, hogy csupasz kézzel csak fakír üzemmódban fogható. Az

Rozsda marja 2.

Na, másszunk ki a sötétből! Egyszerű lemez rozsdátlanítás: Erre még akkor is szükségünk lehet, ha homokszórattunk. Sokszor maradnak apró, tűhegynyi rozsdafészkek a szórt felületen, vagy éppen nem lett rögtön lealapozva a fém, és a harmat ráharapott. Sima ügy gondolhatnánk. Rozsdamaróval bepacsmagoljuk, oszt jól van. Na, ja. Aztán meg szembesülünk az egyenetlen felületű, ragacsos anyagmaradvánnyal, amin még a festék sem áll meg. Alapszabály, hogy egyenletes, vékony rétegben használjuk a savat. Legjobb, ha a felesleget ronggyal finoman letöröljük. Ha kell, többször kezeljük le a felületet, és a rétegek közt drótkefézzük le a kifehéredett anyagot, ha véletlenül megszáradna. Én csak akkor vagyok teljesen nyugodt, ha szép szürke fémet látok, ami olyan, mint újkorában, és ezt nem lehetetlen akkor sem elérni, ha sűrű, őzbarna oxid fedi a lemezt. Ilyenkor átmenetileg lehet vastagabban használni a rozsdamarót, ne hagyjuk megszáradni, és ecsettel, műanyagkefével - vagy durvább esetben - drótkefé

Japán csapás

  Apám mondta: „Fiam, egyszer lesz, ami még nem volt.” Na, itt van! Egy német Japánból. Tudtam, hogy létezik, de nem hittem el. Hajime! Csak azért, hogy stílusos legyek.                                                                               Mentem hétvégén melózni, és egy furcsa Karmann Ghia várt az udvaron. Rögtön éreztem, hogy valami nincs rendben vele. Óvatosan jártam körbe, hátha robban, vagy valami más viccességet rejt. Hát, találtam rajta viccesnek mondható dolgot is, de inkább érdekesnek nevezném azt a stílust, amit képvisel. Már azzal figyelemfelkeltő a megjelenése, ahogy a megszokott beállásának ellenkezőjét mutatja az autó, mert ugye ez a darab a farát tartja fenn, és nem az orrát túrja az égbe, mint a típustársai.